همانطور که میدانید دستگاه آسیاب پلاستیک به چرخه ی بازیافت مواد پلاستیکی کمک شایانی می کند. پس یکی از مراحل ابتدایی چرخه ی بازیافت مواد و ضایعات پلاستیکی استفاده از دستگاه آسیاب پلاستیک است.  اینجاست که اهمیت و ارزش این محصول مشخص می شود. از آنجا که خرید و استفاده از مواد پلاستیکی زیاد شده است استفاده از دستگاه آسیاب پلاستیک نیز افزایش پیدا کرده است.

فروش انواع دستگاه آسیاب پلاستیک :

همانطور که میدانید دستگاه آسیاب پلاستیک به چرخه ی بازیافت مواد پلاستیکی کمک شایانی می کند. پس یکی از مراحل ابتدایی چرخه ی بازیافت مواد و ضایعات پلاستیکی استفاده از دستگاه آسیاب پلاستیک است.  اینجاست که اهمیت و ارزش این محصول مشخص می شود. از آنجا که خرید و استفاده از مواد پلاستیکی زیاد شده است استفاده از دستگاه آسیاب پلاستیک نیز افزایش پیدا کرده است. چون با استفاده از این دستگاه، پلاستیک ها به راحتی خرد و آماده مصرف کارگاه ها می شوند که در اصطلاح به آنها پرک پلاستیک گفته می شود.

 

دستگاه آسیاب پلاستیک در صنعت بازیافت

به افرادی که کارگاه تولیدی محصولات پلاستیکی دارند توصیه می کنیم که از این نوع دستگاه ها خریداری نمایند تا در تهیه ی محصول اولیه خود که همان پرک پلاستیکی است به صرفه تر عمل کنند. در نهایت  با این کار می توانند سود بیشتری را کسب کنند.

از انواع دستگاه های آسیاب پلاستیک می توان به دستگاه آسیاب پلاستیک چکشی و دستگاه آسیاب پلاستیک شمشیری اشاره نمود.

این نوع دستگاه سایز های بسیار ریز پلاستیک را ایجاد می کند که جهت تامین مواد اولیه سایر کارخانه ها به کار گرفته می شود. از آنجا که این نوع دستگاه ها مصرف برق بالایی ندارند بسیار به صرفه اقتصادی هستند. کار با این دستگاه نیز بسیار راحت و بی دردسر خواهد بود.

دستگاه اسیاب

انواع دستگاه آسیاب پلاستیک :

 

دستگاه آسیاب پلاستیک چکشی : 

همانطور که از نامش پیدا است این نوع دستگاه دارای چکش بسیار سنگینی است که مثل آسیاب و یا هاون بزرگ با وارد کردن ضربه روی پلاستیک ها آن ها را تکه تکه و ریز می کند.

دستگاه آسیاب پلاستیک شمشیری :

در  این نوع دستگاه مواد پلاستیکی پس از اینکه وارد محفظه مخصوص قرار گرفتند توسط تیغه های تیز با سرعت بالا خرد می شوند. درست مثل یک چرخ گوشتی یا خرد کن برقی!

 

در مورد دستگاه آسیاب پلاستیک با سرعت‌ پایین :

دستگاه های آسیاب پلاستیک با سرعت پایین، دو خرد کن  مجزا دارند:  خردکُن چنگکی و خرد کن کوچک مستقل.

وجود این دو نوع خرد کن در یک دستگاه موجب می شود که عملیات آسیاب دو مرحله ای به طور همزمان قابل انجام باشد. در واقع مواد درشت اولیه و مواد ریزتر همزمان خرد می شوند. این نوع مدل دستگاه آسیاب پلاستیک دارای تیغه های فولادی است که سطح تماس آن ها نیز به راحتی تنظیم می شود.

دستگاه آسیاب پلاستیک

میزان خرید و فروش دستگاه آسیاب پلاستیک امروزه بسیار بالا است، زیرا امروزه از مواد پلاستیکی در ساخت انواع محصولات به وفور استفاده می شود، از آنجا که این مواد قابلیت بازیافت دارند به خوبی می توانند توسط این نوع دستگاه ها بازیافت شوند. با توجه به کیفیت و مواد به کار گرفته شده در ساخت این نوع دستگاه ها قیمت آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

فروش دستگاه آسیاب پلاستیک به مقدار ظرفیت آنها نیز بستگی مستقیمی دارد. در کل از مواد باکیفیت برای ساخت این نوع دستگاه ها استفاده می شود مثلا در قسمت های تیغه و یا چکش دستگاه ها از فولاد ضد زنگ استفاده می شود.

توان تولیدی دستگاه آسیاب پلاستیک نیز متفاوت است. پس برای خرید و فروش نیز مشکلی نخواهد بود زیرا خریداران با توجه به احتیاج و میزان سرمایه خود می توانند خرید کنند.

معمولا ظرفیت این نوع دستگاه ها در حدود 200 تا 1200 کیلوگرم بر ساعت است. دستگاه های با توان کمتر قادرند ذرات ریز پلاستیک را ریزتر کنند. دستگاه های آسیاب پلاستیک با توان بالای خود قادرند سایزهای دلخواه و مناسبی از پلاستیک را برای شما ایجاد کنند.

جالب است بدانید که این دستگاه ها چون محفظه های بزرگی دارند به راحتی شستشو و تمیز می شوند.

ابتدا بدانید که چه نوع پلاستیکی را قرار  است خرد و آسیاب کنید مثلا اگر قرار است پلاستیک های بسیار سختی را خرد کنید باید از دستگاه های محکمی برای اینکار استفاده نمایید. از این رو دستگاه آسیاب پلاستیک برای خرد کردن انواع نایلون، پت، گونی، سبد، پالت، بادی،تسمه، باطری و ... به کار گرفته می شود.

برای خرد کردن پلاستیک های نرم بهتر است از دستگاه آسیاب پلاستیک شمشیری استفاده شود و برای ضایعات سخت و محکم تر بهتر است از دستگاه آسیاب پلاستیک چکشی استفاده گردد. همانطور که در بالا نیز اشاره شد  دهنه و ظرفیت دستگاه ها نیز متغیر خواهد بود. پس هنگام خرید این کالا باید به همه ی موارد بالا دقت داشته باشید.

 

مزیت های دستگاه آسیاب پلاستیک :

  • با استفاده از این نوع دستگاه ها می توانید یک دستگاه صنعتی مجزا داشته باشید، مثلا انواع مختلف ضایعات پلاستیکی را خرد کرده و مواد اولیه کارخانه های تولید محصولات پلاستیکی را تهیه و تولید نمایید.
  • کسانی که کارخانه تولید محصولات پلاستیکی دارند باید در داخل کارگاه یا کارخانه خود این نوع دستگاه را داشته باشند تا آسان تر و با صرف هزینه ی کمتری به مواد پلاستیکی اولیه دسترسی داشته باشند.
  • استفاده از نیروی انسانی با این دستگاه بسیار کمتر می شود.
  •  از لحاظ ایمنی نیز مطمئن و ایمن خواهد بود زیرا حین کار  با این دستگاه ها مواد به سمت بیرون پرتاب نمی شوند.
  • این نوع دستگاه ها مصرف برق چندانی نیز ندارند.

 

پلاستیک را می توان یکی از مواد بازیافتی بسیار مهم دانست و بسیاری از کشورهای بزرگ و صنعتی در جهان برنامه های بازیافت پلاستیک را به دلایل زیست محیطی به صورت جدی اجرا می کنند. در ایران نیز فرهنگ بازیافت پلاستیک در سال های اخیر با رشد بسیار زیادی همراه بوده و در همین راستا مراکز بازیافت پلاستیک بسیاری در حال فعالیت می باشند. دستگاه آسیاب پلاستیک به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات در خصوص بازیافت انواع پلاستیک به شمار می رود و باید با دقت بسیار زیادی خریداری و استفاده شود. در صورتی که قصد خرید دستگاه بازیافت پلاستیک را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

دستگاه اسیاب پلاستیک در مدل های متنوعی تولید می شود :

یکی از مهم ترین نکاتی که مراکز بازیافت انواع پلاستیک باید در نظر داشته باشند، تولید دستگاه آسیاب پلاستیک در مدل های متنوع می باشد. در واقع می توان گفت که شما می توانید از لحاظ نوع ابعاد دستگاه و محفظه آن و جنس تیغه و حتی سرعت عملکرد دستگاه، مدل های متنوعی را در بازار مشاهده کرده و نسبت به خرید آن اقدام کنید. اما توجه به کدام نکات در زمان خرید دارای اهمیت بسیار زیادی است؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

در زمان خرید دستگاه اسیاب پلاستیک به نکات زیر توجه کنید : 

برای این که بازیافت پلاستیک را به بهترین و سریع ترین شکل انجام دهید، باید محصولی را بخرید که از هر لحاظ بتواند جوابگوی نیاز شما باشد. در ابتدا باید به نوع ماده مورد استفاده خود توجه داشته باشید. برای مثال پلاستیک مورد استفاده شما برای بازیافت نرم تر است یا سخت تر؟ پاسخ دادن به این سوال باعث می شود که شما بتوانید محصولی را خریداری کنید که عملکرد بهتری را مطابق با نیاز شما داشته باشد. همچنین باید در نظر داشته باشید که جنس تیغه ها باید بتواند عملکرد خوبی را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید بدون مشکل نسبت به خرد کردن پلاستیک های ورودی اقدام کنید.

از دیگر نکات بسیار مهمی که در زمینه خرید دستگاه آسیاب پلاستیک باید در نظر گرفته شود را می توان نوع عملکرد دستگاه دانست. به طور کلی در بازار محصولات دستگاه آسیاب پلاستیک در مدل های شمشیری، چکشی، قیچی وار و غیره در دسترس می باشد و شما بر اساس نوع نیاز خود می توانید نسبت به ثبت سفارش و خرید بهترین محصولات اقدام کنید. در صورتی که سوالی در این زمینه نیز داشته باشید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

دستگاه آسیاب پلاستیک ایرانی بهتر است یا خارجی؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد، آن است که شما باید دستگاه آسیاب تولید داخل را خریداری کنید یا نمونه های خارجی؟ به طور کلی باید گفت که محصولات ایرانی با کیفیت بسیار بالایی تولید می شوند و از لحاظ عملکرد در سطح محصولات خارجی می باشند. البته نباید از یاد برد که دسترسی به تجهیزات مصرفی و همچنین پشتیبانی و خدمات پس از فروش برای محصولات ایرانی بسیار گسترده تر می باشد و از همین روی بسیاری از خریداران ترجیح به خرید محصولات تولید داخل را دارند.

برای این که بتوانید به صورت مستقیم و بدون واسطه با شرکت تولید کننده دستگاه آسیاب پلاستیک در ارتباط باشید می توانید از طریق وب سایت اینترنتی اقدام کنید. این شیوه امروزه در سراسر کشور در دسترس شما بوده و خریداران می توانند با استفاده از این روش نسبت به ثبت سفارش محصولات مورد نظر خود اقدام نمایند. در صورتی که سوالی در خصوص خرید این محصول داشته باشید نیز می توانید با کارشناسان مرکز تولید و فروش در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

نتیجه گیری نهایی :

به طور کلی باید در نظر داشته باشید که انتخاب یک دستگاه آسیاب پلاستیک با کیفیت دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و البته نباید از یاد برد که امروزه مدل های متنوعی از این سری محصولات در بازار عرضه شده و در دسترس خریداران در سراسر کشور است. پلاستیک یکی از مواد بازیافتی به شمار می رود و همواره شرکت های بسیاری در زمینه بازیافت پر سود پلاستیک در حال فعالیت می باشند. پلاستیک های بازیافتی در انواع مختلفی دسته بندی می شوند و درجه سختی هر نوع پلاستیک تعیین کننده آن است که برای بازیافت باید از کدام نمونه دستگاه آسیاب استفاده کرد.

 

 

منابع:

https://www.interempresas.net/Plastico/Articulos/3084-Molinos-para-materias-plasticas.html

 

با ما در ارتباط باشید :
نوین آسیاب در شبکه های اجتماعی :

آسیاب پلاستیکنوین آسیاب در نقشه

متن درباره ما

گروه تولیدی نوین آسیاب با بیش از 15 سال تجربه تولید انواع دستگاههای آسیاب پلاستیک ، دستگاه کندور ، انواع تیغه و ملزومات صنعت بازیافت (با نام تجاری اسدی سابق) در ایران میباشد .