دستگاه آسیاب چکشی پلاستیک

به طور کلی دستگاه آسیاب پلاستیک را در دو دسته قرار می دهند: 1 دستگاه آسیاب چکشی پلاستیک ، 2 دستگاه آسیاب شمشیری

هر دو نوع مدل یک کار را برای ما انجام می دهند و آن هم تولید قطعات ریزی از ضایعات پلاستیکی است. این پلاستیک های ریز برای بازیافت آماده می شوند تا در نهایت به یک محصول جدید و ارزشمند تبدیل شوند.

اطلاعاتی سودمند از دستگاه آسیاب چکشی پلاستیک :

هر دو نوع مدل یک کار را برای ما انجام می دهند و آن هم تولید قطعات ریزی از ضایعات پلاستیکی است. این پلاستیک های ریز برای بازیافت آماده می شوند تا در نهایت به یک محصول جدید و ارزشمند تبدیل شوند.

آسیاب چکشی

دستگاه آسیاب چکشی پلاستیک :

در این مدل از دستگاه آسیاب، برای خرد کردن ضایعات پلاستیکی از یک چکش سنگین و بزرگ استفاده می کنند. موتور دستگاه آسیاب با قدرت بالای خود چکش را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد. این بالا رفتن و فرود آمدن ناگهانی چکش دستگاه موجب خرد کردن ضایعات پلاستیکی درون محفظه خرد کن می شود. پس می توان گفت که عملکرد دستگاه آسیاب چکشی پلاستیک کاملا مشابه یک هاون بزرگ است.

در آسیاب چکشی پلاستیک، چکش یا همان تیغه ها زاویه های مشخصی دارند که پروسه ی آسیاب همراه با ایجاد پودر پلاستیک نباشد. در این صورت مواد آسیاب شده یکدست تر خواهند بود. جنس چکش از فولاد ضد زنگ است و بیشترین کارایی ممکن را خواهد داشت. سطح تماس چکش نیز می تواند به خوبی تنظیم شود.

به علاوه این نوع دستگاه ها به گونه ای طراحی می شوند که محصول نهایی در محفظه انباشته نشود و وقتی به یک سایز مشخصی رسید از توری ها عبور کرده و آماده بازیافت می شوند.

دستگاه شمشیری آسیاب پلاستیک :

در این مدل تیغه های برنده و تیزی درون دستگاه تعبیه شده است. حرکات دورانی این تیغه ها موجب خرد کردن ضایعات پلاستیکی می شود.

 

 آیا می دانید تفاوت دستگاه آسیاب چکشی پلاستیک با دستگاه شمشیری آسیاب پلاستیک در چیست؟

 

  • همانطور که میدانید سیستم خرد کردن دو دستگاه با یکدیگر کاملا تفاوت دارد، هر کدام از دستگاه ها سیستم مخصوصی برای خرد کردن دارند. در آسیاب چکشی پلاستیک، چکش به گونه ای تعبیه شده است که در هر بار ضربه، مستقیم روی ضایعات پلاستیکی فرود می آید. پس سطح ضایعات پلاستیکی به خوبی پوشش داده می شود و مواد نمی توانند به سمت بیرون پرتاب شوند. در نتیجه کاملا ایمن خواهد بود و برای اپراتور دستگاه خطری نخواهد داشت. هر چند اگر از مدل خوب و پیشرفته دستگاه شمشیری آسیاب نیز استفاده کنید این خطرات به حداقل خواهید رسید.
  • تفاوت بعدی در این است که گاهی ممکن است در هنگام استفاده از دستگاه چکشی پلاستیک تکه های نرم تر و یا کوچکتر پلاستیک به جای خرد شدن تا بخورند، در این صورت باید تکه های درشت تر دوباره وارد دستگاه شوند. اما در مدل شمشیری این دستگاه تیغه های برنده شمشیری مجالی برای فرار قطعات نمی دهد و همه ی مواد کاملا خرد می شوند.
  • در هر دو مدل دستگاه آسیاب پلاستیک تنوع بسیار است، کافی است قبل از خرید این نوع دستگاه در نظر داشته باشید که شما چه نوع مواد ضایعاتی را قرار است خرد و آسیاب کنید. حتما اطلاعات کافی در مورد انواع دستگاه ها داشته باشید تا در نهایت محصول با کیفیت تری را تولید و عرضه نمایید.
با ما در ارتباط باشید :
نوین آسیاب در شبکه های اجتماعی :

آسیاب پلاستیکنوین آسیاب در نقشه

متن درباره ما

گروه تولیدی نوین آسیاب با بیش از 15 سال تجربه تولید انواع دستگاههای آسیاب پلاستیک ، دستگاه کندور ، انواع تیغه و ملزومات صنعت بازیافت (با نام تجاری اسدی سابق) در ایران میباشد .