همانطور که میدانید دستگاه آسیاب پلاستیک به چرخه ی بازیافت مواد پلاستیکی کمک شایانی می کند. پس یکی از مراحل ابتدایی چرخه ی بازیافت مواد و ضایعات پلاستیکی استفاده از دستگاه آسیاب پلاستیک است.  اینجاست که اهمیت و ارزش این محصول مشخص می شود. از آنجا که خرید و استفاده از مواد پلاستیکی زیاد شده است استفاده از دستگاه آسیاب پلاستیک نیز افزایش پیدا کرده است.

فروش انواع دستگاه آسیاب پلاستیک :

همانطور که میدانید دستگاه آسیاب پلاستیک به چرخه ی بازیافت مواد پلاستیکی کمک شایانی می کند. پس یکی از مراحل ابتدایی چرخه ی بازیافت مواد و ضایعات پلاستیکی استفاده از دستگاه آسیاب پلاستیک است.  اینجاست که اهمیت و ارزش این محصول مشخص می شود. از آنجا که خرید و استفاده از مواد پلاستیکی زیاد شده است استفاده از دستگاه آسیاب پلاستیک نیز افزایش پیدا کرده است. چون با استفاده از این دستگاه، پلاستیک ها به راحتی خرد و آماده مصرف کارگاه ها می شوند که در اصطلاح به آنها پرک پلاستیک گفته می شود.

 

دستگاه آسیاب پلاستیک در صنعت بازیافت

به افرادی که کارگاه تولیدی محصولات پلاستیکی دارند توصیه می کنیم که از این نوع دستگاه ها خریداری نمایند تا در تهیه ی محصول اولیه خود که همان پرک پلاستیکی است به صرفه تر عمل کنند. در نهایت  با این کار می توانند سود بیشتری را کسب کنند.

از انواع دستگاه های آسیاب پلاستیک می توان به دستگاه آسیاب پلاستیک چکشی و دستگاه آسیاب پلاستیک شمشیری اشاره نمود.

این نوع دستگاه سایز های بسیار ریز پلاستیک را ایجاد می کند که جهت تامین مواد اولیه سایر کارخانه ها به کار گرفته می شود. از آنجا که این نوع دستگاه ها مصرف برق بالایی ندارند بسیار به صرفه اقتصادی هستند. کار با این دستگاه نیز بسیار راحت و بی دردسر خواهد بود.

دستگاه اسیاب

انواع دستگاه آسیاب پلاستیک :

 

دستگاه آسیاب پلاستیک چکشی : 

همانطور که از نامش پیدا است این نوع دستگاه دارای چکش بسیار سنگینی است که مثل آسیاب و یا هاون بزرگ با وارد کردن ضربه روی پلاستیک ها آن ها را تکه تکه و ریز می کند.

دستگاه آسیاب پلاستیک شمشیری :

در  این نوع دستگاه مواد پلاستیکی پس از اینکه وارد محفظه مخصوص قرار گرفتند توسط تیغه های تیز با سرعت بالا خرد می شوند. درست مثل یک چرخ گوشتی یا خرد کن برقی!

 

در مورد دستگاه آسیاب پلاستیک با سرعت‌ پایین :

دستگاه های آسیاب پلاستیک با سرعت پایین، دو خرد کن  مجزا دارند:  خردکُن چنگکی و خرد کن کوچک مستقل.

وجود این دو نوع خرد کن در یک دستگاه موجب می شود که عملیات آسیاب دو مرحله ای به طور همزمان قابل انجام باشد. در واقع مواد درشت اولیه و مواد ریزتر همزمان خرد می شوند. این نوع مدل دستگاه آسیاب پلاستیک دارای تیغه های فولادی است که سطح تماس آن ها نیز به راحتی تنظیم می شود.

دستگاه آسیاب پلاستیک

میزان خرید و فروش دستگاه آسیاب پلاستیک امروزه بسیار بالا است، زیرا امروزه از مواد پلاستیکی در ساخت انواع محصولات به وفور استفاده می شود، از آنجا که این مواد قابلیت بازیافت دارند به خوبی می توانند توسط این نوع دستگاه ها بازیافت شوند. با توجه به کیفیت و مواد به کار گرفته شده در ساخت این نوع دستگاه ها قیمت آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

فروش دستگاه آسیاب پلاستیک به مقدار ظرفیت آنها نیز بستگی مستقیمی دارد. در کل از مواد باکیفیت برای ساخت این نوع دستگاه ها استفاده می شود مثلا در قسمت های تیغه و یا چکش دستگاه ها از فولاد ضد زنگ استفاده می شود.

توان تولیدی دستگاه آسیاب پلاستیک نیز متفاوت است. پس برای خرید و فروش نیز مشکلی نخواهد بود زیرا خریداران با توجه به احتیاج و میزان سرمایه خود می توانند خرید کنند.

معمولا ظرفیت این نوع دستگاه ها در حدود 200 تا 1200 کیلوگرم بر ساعت است. دستگاه های با توان کمتر قادرند ذرات ریز پلاستیک را ریزتر کنند. دستگاه های آسیاب پلاستیک با توان بالای خود قادرند سایزهای دلخواه و مناسبی از پلاستیک را برای شما ایجاد کنند.

جالب است بدانید که این دستگاه ها چون محفظه های بزرگی دارند به راحتی شستشو و تمیز می شوند.

ابتدا بدانید که چه نوع پلاستیکی را قرار  است خرد و آسیاب کنید مثلا اگر قرار است پلاستیک های بسیار سختی را خرد کنید باید از دستگاه های محکمی برای اینکار استفاده نمایید. از این رو دستگاه آسیاب پلاستیک برای خرد کردن انواع نایلون، پت، گونی، سبد، پالت، بادی،تسمه، باطری و ... به کار گرفته می شود.

برای خرد کردن پلاستیک های نرم بهتر است از دستگاه آسیاب پلاستیک شمشیری استفاده شود و برای ضایعات سخت و محکم تر بهتر است از دستگاه آسیاب پلاستیک چکشی استفاده گردد. همانطور که در بالا نیز اشاره شد  دهنه و ظرفیت دستگاه ها نیز متغیر خواهد بود. پس هنگام خرید این کالا باید به همه ی موارد بالا دقت داشته باشید.

 

مزیت های دستگاه آسیاب پلاستیک :

 

منابع:

https://www.interempresas.net/Plastico/Articulos/3084-Molinos-para-materias-plasticas.html